Alopecia IGF – Procapil Serum 20 ML

IGF-1: Saç Foliküllerinin Büyüme Faktörü,

IGF-1 veya İnsülin benzeri Büyüme Faktörü 1, büyüme faktörlerinin vücudumuzdaki etkilerini ayarlayan çok önemli bir proteindir.

Araştırmalar, bu büyüme faktörünün saç hücrelerinin doğal bir ürünü olduğunu göstermiştir. Bu bulgu, IGF-1'in saç köklerinde keratinositlerin çoğalmasını uyararak saç büyümesini teşvik ettiğini göstermektedir.

İnsülin benzeri büyüme faktörü-1, saç büyüme döngüsünün fizyolojik düzenleyicisidir.

Muhtemelen en çok çalışılan insülin benzeri büyüme faktörü-1, saç köklerinin gelişimi sırasında saç teli farklılaşmasının yanı sıra saç döngüsü kontrolünde de önemli bir role sahiptir. IGF-1'in hücre çoğalmasını düzenleyerek saç kökü büyümesini desteklediği ve saç büyüme döngüsünü düzenlediği bildirilmiştir.  IGF-1, saçın uzama ve büyüme evresinin korunmasına yardımcı olurken, saç köklerinin dökülme dönemine girmesini önleyebilir.

IGF ve Procapil gibi büyüme faktörlerinin saç köküne uygulanması ile saç kökünün kan akışını hızlandırarak, saçın büyümesine yardımcı olur ve saç dökülmesini minimuma indirir.

Ülkemizde Dermo Clean öncülüğünde yeni yeni bilinmeye başlayan bu faktör Procapil  ile birleştiğinde durdurulamaz bir güç açığa çıkartmaktadır.

Alopecia İGF İçerikli ŞampuanIGF NEDİR?
IGF, insülin benzeri büyüme faktörü anlamına gelmektedir. IGF insanlarda doğal olarak karaciğerde üretilir ancak bazı insanlarda IGF üretimi yetersiz kalabilmekte ve bu eksiklik insanlarda saç dökülmesine yol açabilmektedir. IGF, biyoteknoloji olarak değerlendirilen bir büyüme faktörüdür. Saç kökünde üretilen saç büyüme faktörü olarak da nitelendirilmektedir. Saç kaybını yavaşlatan DHT'nin saç folikülleri tarafından alımını azaltır ve saçın tekrar çıkmasını sağlayabilmektedir.

İGF Ne İşe Yarar?IGF NE İŞE YARAR?
IGF, saç kökünde üretilen saç büyüme faktörüdür. Vücudumuzda doğal olarak üretilir. IGF, Procapil ve Saw Palmetto gibi büyüme faktörlerinin saç köküne uygulanması ile saç kökünün kan akışını hızlandırarak, saçın büyümesine yardımcı olur ve saç dökülmesini minimuma indirir. İnce telli saç yapısına sahip kişilerde IGF, saç tellerini kalınlaştırır ve parlaklığını artırır. Bioteknoloji ürünü olan IGF saç dökülmesini önlemede ve durdurmada önemli yere sahip aktiflerdendir. Ülkemizde Dermo Clean öncülüğünde yeni yeni bilinmeye başlayan bu faktör Procapil ve Saw Palmetto ile birleştiğinde durdurulamaz bir güç açığa çıkartmaktadır.
İGF Faydaları Nelerdir?IGF'NİN FAYDALARI NELERDİR?
IGF büyüme faktörü saç kökünüz var ise köke etki ederek saçınızı çıkarabilir. Kök tamamen kaybedilmiş ise yeni kök çıkaramayabilir. Dermo Clean Laboratuvarlarında IGF, Procapil ve Saw Palmetto içerikli şampuan ve sprey özel olarak geliştirilmiştir. IGF saç kökünde bulunan kan akışını artırarak, saçın büyümesine yardımcı olur, incelmiş saç tellerini kalınlaştırır ve saç parlaklığını arttırmayı sağlar. IGF, yeni saç kökü oluşturmaz, mevcut saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olur. 

Alopecia İGF İçerikli Saç Spreyi

ALOPECIA IGF İÇERİKLİ SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI SAÇ SERİSİ

IGF'nin Saç Dökülmesine Etkisi

Saç dökülmesi kadın – erkek ayırt etmeksizin hepimizin ortak sorunu haline dönüşmüştür. Genellikle genetik etkilere bağlı olan saç dökülmesi, çevresel faktörler sebebiyle de olabilmektedir. Stres, yaşlanma, kötü beslenme, yaşam tarzı gibi etkiler saç dökülmesinde kendisini gösteriyor. IGF büyüme faktörü ise saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olmaktadır.

IGF Yeni Saç Çıkarır Mı?

IGF büyüme faktörü, saç kökleriniz var ise saç köküne etki ederek saçınızı çıkarmaya teşvik edebilir. Ancak saç kökü tamamen kaybedilmişse yeni kök oluşturamaz.
Ayrıca Alopecia Saç Dökülmesine Karşı IGF içerikli Şampuan ve Serum ürünlerimizin barındırdığı IGF, Procapil ve Saw Palmetto etken maddeleri vitamin– minerallerler ile saç kökünü besleyerek saç dökülmesini durdurmayı amaçlar. Düzenli kullanımda etkisini görebileceğiniz bu Dermo Clean Alopecia Saç Serisi, Türkiye’de saç dökülmesine karşı IGF büyüme faktörünü, Procapil ve Saw Palmetto maddelerini beraber barındıran tek üründür.

İGF Nedir?

IGF ve Procapil İçerikli Alopecia Saç Dökülmesine Karşı Saç Serisi

IGF büyüme faktörünü içeriğinde barındıran Alopecia Şampuan ve Alopecia Serum, uzman dermatologlar tarafından tavsiye edilen, IGF ve Procapil ve Saw Palmetto etken maddelerini içerisinde barındıran tek şampuan olarak karşımıza çıkmaktadır.
Dermo Clean Laboratories markası 1999’da kurulmuş köklü firmadır.
Alopecia Saç Serisi, Dermo Clean firması tarafından 2014 yılında ülkemizdeki doktor ve eczacıların talepleri üzerine üretilmiştir. İçeriğindeki aktiflerin klinik testleri tamamlanmış olup, büyük akademisyen kadrosuyla geliştirilmiş saç ürünü serisidir. Alopecia serisi içerisindeki ürünler; Alopecia Saç Dökülmesine Karşı IGF İçerikli Şampuan, Alopecia Saç Dökülmesine Karşı IGF İçerikli Erkek Spreyi, Alopecia Saç Dökülmesine Karşı IGF İçerikli Kadın Spreyi, Alopecia 60 Kapsül, Alopecia Biotin 2500 mcg ve Alopecia Saç Dökülmesine Karşı Saç Köpüğü'dür.

IGF, Procapil ve Saw Palmetto İçeriği İle Saç Bakım Rutini
Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan son teknolojik aktiflerdir. Procapil, IGF ve Saw Palmetto maddeleri bir arada olması saçların dökülmesini engellemektedir.

1.ADIM: Alopecia saç dökülmesine karşı şampuan ile saçlarınızı yıkayınız.

2.ADIM: Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç dökülmesi olan bölgeye 5 kez püskürtün ve masaj yapınız.

Procapil Nedir?
Saç dökülmesini önleme amacıyla geliştirilmiş olan Procapil, Sederma Pharma Laboratuvarlarında geliştirilmiştir. Dökülmeyi önlemek amacıyla finasterid ve minoxidile etkisi yapılan bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır. Procapil, IGF ve Saw Palmetto saç dökülmesi tedavisinde kullanılan son teknolojik aktiflerdir. Procapil, IGF ve Saw Palmetto maddeleri bir arada olduğu zaman saç dökülmesi büyük oranda azalmaktadır. Minoxidile saç köküne uyarıcı etkiye sahiptir saç kökünü uyarır ve damarları genişleterek saç köküne gelen kan oranını artırır. Saç köklerinde kanlanmanın artışı saçın büyüme hızını, saçın kalitesini ve güçlenmesini sağlar. Dökülmenin sebebi olan etkenleri azaltarak saç kökünün sağlıklı büyümesine yardımcı olur. 

İGF İçerikli Şampuan

Saç foliküllerinin gelişimi sırasında saç hücrelerinin farklılaşmasının yanı sıra saç döngüsü kontrolünde de önemli bir role sahiptir. Mevcut saç köküne etki ederek daha güçlü uzamasına yardımcı olur.
IGF Kampanya