İstanbul İlaç Dermo Clean Laboratories Tolga SALMAN tarafından 1999 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Dünya standartlarına uygun üretim ağıyla, 25 yıllık tecrübeyi birleştirerek kaliteli dermokozmetik ürünler üreten bir marka konumuna ulaşmıştır. Uluslarası standartlara uygun GMP belgesine sahip üretim ağıyla, 25 yıllık tecrübeyi birleştirerek kaliteli dermokozmetik ürünleri ve gıda takviyesi üreten bir marka konumuna ulaşmıştır.

2005 yılında gıda takviyeleri alanına da yatırım yapılmış olup grup şirketlerimizden Joker Gıda Sanayii Uluslararası İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. firmasını kurulmuş ve 2005 yılından beri gıda takviyeleri alanında faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmektedir.

Yine grup şirketlerimizden HD İlaç Kozmetik Medikal San. Tic. A.Ş ile birlikte 2013 yılından itibaren ürünlerimizi siz değerli müşterilerimize ulaştırmak için Ecza depoları ve Eczanelerle iş birliklerini sorunsuz sürdürmeye devam etmektedir.

Firmamızın kurucusu Tolga SALMAN, 1992 yılından itibaren bitkisel kozmetik ve gıda takviyeleri alanında birçok ürün geliştirmiş ve sektörel pazarın genişlemesinde öncü bir rol üstlenmiştir. Dünyada ilk olarak 1998 yılında epilasyon kremini üretmiştir. Günümüzde bu ürünler tüy azaltıcı olarak piyasada satılmaktadır.

1995 – 2005 yılları arasında sedef hastalığı ile ilgili 10 yıl süren çalışmaların ardından Dermo Clean Bitki Özlü serisini piyasaya sürmüştür. Global ve yerel müşteri ihtiyaçlarına yönelik ürünü geliştirmiş ve 2014 yılında Dermo Clean SDF19 serisiyle yeni formülü piyasaya çıkarmıştır.

Dermo Clean Laboratuvarları uzman akademisyenleri tarafından geliştirilen patentli formülümüz Alopecia saç dökülmesine karşı şampuan ve sprey, içeriğinde ilk kez IGF-1 ve Procapil’i bir arada bulunduran şampuan olma özelliğini taşıyarak biyoteknolojik çalışmalarımız öncüsü olmuştur.

Grubumuz bitkisel kozmetik ve gıda takviyeleri alanında piyasada bulunan birçok ürünün fason üretimini yapmaktadır. 100’den fazla markaya fason üretim yaparak her yıl olduğu gibi büyümeye devam etmektedir.

Dermo Clean Laboratuvarları uzman akademisyen kadromuz tarafından geliştirilen patentli formüllerle halk sağlığına katkı sağlamayı görev edinmiş olup, “sağlık her şeydir” ilkesini benimseyerek ar-ge, üretim ve tüm birimlerinde son teknolojiden faydalanarak üretmeye devam edecektir.