Sizlerden en çok gelen ve sorular ve cevaplarını ayrıntılı olarak sizler için derledik. Cevabını bulamadığınız soruları bize iletmek için iletişim sayfasından formu doldurabilir ya da sosyal medya hesaplarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aras Kargo ve MNG Kargo ile siparişlerinizi gönderiyoruz.

Dermo Clean ürünlerinin son kullanma tarihi 2024'tür.

Dermo Clean tek üretici firmadır. Ürünlerimiz orijinaldir, dilerseniz sorgulamayı ggbs.tarim.gov.tr internet sitesine giriş yapınız açılan sayfadan "Onaylı Takviye Edici Gıdalar Listesi" linkine tıklayınız. Üretici adı kısmına Joker Gıda, onay numarası kısmına ise şişe üzerindeki etiketin sağ altında yer alan 001894 kodunu ekleyip sorgula yapabilirsiniz, ürün adı: Alopecia Vitamin Mineral Takviye Edici Gıda olarak inceleyebilirsiniz.


Merhaba, Dermo Clean üretici tek firmadır. Ürünlerimiz orijinaldir. Sağlık Bakanlığına ait "Ürün Takip Sistemi" web sayfasında yer alan "kozmetik" kategorisi sayfasına ulaşmanızı ve barkod numarası ile sorgulama yapmanızı öneririz.

Ürünlerimiz kesinlikle hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

İnsülin Benzeri Büyüme Faktörü insanlarda boy uzamasını sağlayan temel maddedir. Ayrıca saç kökünde üretilen saç büyüme faktörüdür. Vücudumuzda doğal olarak üretilir. Procapil ve IGF - 1 gibi büyüme faktörlerinin saç köküne verilmesi saç kökünün kan akışını hızlandırarak, saçın büyümesini teşvik eder ve saç dökülmesini minimuma indirir. İnce telli saç yapısına sahip kişilerde IGF – 1 saç tellerini kalınlaştırır ve parlaklığını artırır. Bioteknoloji ürünü olan IGF – 1 saç dökülmesini önlemede ve durdurmada en önemli yere sahip aktiflerdendir. Ülkemizde yeni bilinmeye başlayan bu faktör Procapil ile birleştiğinde durdurulamaz bir güç açığa çıkartıyor.

IGF – 1 büyüme faktörü saç kökünüz var ise köke etki ederek saçınızı çıkarabilir. Kök tamamen kaybedilmişse yeni kök oluşturamaz. Yeni kök oluşturmak için saç ekimi gerekmektedir. Genç ve saç dökülmesinin yeni başladığı kişilerde yeni saç çıkarabilmektedir. IGF tedavisi büyüme faktörünün yapısı gereği PRP tedavisine benzer. PRP tedavisinde hastadan kan alınır ve bu kan özel yöntemlerle ayrıştırılır. Elde edilen trombosit hücrelerindeki büyüme faktörü kafa derisine enjekte edilir. IGF’yi dışardan almaktaki farkı ise. Bioteknolojik yöntemlerle üretilen IGF büyüme faktörü saça PRP’ye göre 30 ila 5000 kat daha fazla etki eder. Ayrıca Alopecia Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Serum setinin barındırdığı IGF-1, Procapil ve vitamin – mineraller saç kökünü besleyerek saç dökülmesini durdurmayı amaçlar. Düzenli kullanımda etkisini göreceğiniz bu dermokozmetik ürün serisi, Dermo Clean markasının yarattığı, Türkiye’de saç dökülmesine karşı IGF -1 büyüme faktörünü ve Procapili beraber içeren tek üründür.

Saç dökülmesi kadın – erkek ayırt etmeksizin hepimizin ortak sorunu. Genellikle genetik etkilere bağlı olan saç dökülmesi, çevresel faktörler sebebiyle de olabiliyor. Stres, yaşlanma, kötü beslenme, yaşam tarzı gibi etkiler saç dökülmesinde kendisini gösteriyor. IGF – 1 büyük faktörü ise saç dökülmesini durdurmada yardımcı oluyor.

Alopecia saç serisi, Dermo Clean Laboratories tarafından 2014 yılında ülkemizdeki doktor ve eczacıların talepleri üzerine üretilmiştir. İçeriğindeki aktiflerin klinik testleri tamamlanmış olup, büyük akademisyen kadrosuyla geliştirilmiş saç ürünü serisidir. Alopecia serisi içerisindeki ürünler, Alopecia Saç Dökülmesine Karşı Şampuan, Alopecia Saç Dökülmesine Karşı Erkek Spreyi, Alopecia Saç Dökülmesine Karşı Kadın Spreyi, Alopecia 60 Kapsül, Alopecia Biotin 2500 mg ve Alopecia Saç Dökülmesine Karşı Saç Köpüğü. IGF – 1 büyüme faktörünü barındıran Alopecia şampuan ve serum, dermatologlar tarafından tavsiye edilen, IGF – 1 ve Procapili içerisinde barındıran tek şampuan olarak karşımıza çıkıyor. Dermo Clean Laboratories markasının 1999’dan beri.