Saç Dökülmesine Karşı Ürünler

Saç Dökülmesine Karşı Ürünler
25.12.2020
1.219

Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak günümüzde özellikle erkeklerde en sık yaşanan sorunlardan biri saç dökülmesidir. Uzmanlara göre her ne kadar günde 50-100 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilse de bu oranlar aşıldığında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Bu nedenle doktor kontrolünde ve yönlendirmeleri ile saçınıza uygun tedavi yada ürünlerin uygulanması saç kaybınızı durdurabilir. Saçınıza ve saç köklerinize uygun ürünlerin kullanımı sonrasın da saçlarınızda gözle görülür bir fark elde edilebilir.

Saç Dökülmesini Arttıran Etkenler

Boya, röfle, perma, düzleştirme, maşa gibi birçok saç bakım ve saç şekillendirme yöntemleri saça zarar verir, yıpratır ve saç tellerinin zayıflamasına sebep olur. Bu ve bunun gibi yöntemler saç dökülmesi ve saç kırılmasını tetikleyen en önemli etenlerden biridir. Özellikle sıklıkla yapılan boya işlemleri saçı sertleştirerek taranmasını zorlaştırır, kopma ve kırılmalara neden olur. Aynı şekilde yüksek ısılarda uygulanan maşa ve düzleştiriciler de saç uçlarının kırılmasına, mat ve soluk bir görünüme dönmesine sebep olabilir.

saç dökülmesi nedenleri

Saç Dökülmesine Karşı Etili Ürünler

Saç kırılmalarında özellikle de saç dökülmelerinde kalitesiz ürünlerin tercih edilmemesi gerekmektedir. Doktorunuzun veya bir uzmanın önereceği kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Saçınıza uygun kaliteli ürünler düzenli kullanımda saçlarınızın dökülmesini yavaşlatıp zamanla durduracaktır.

Günümüzde saç dökülmelerine karşı etkili pek çok alternatif şampuan, serum ve saç kremi gibi ürünler üretilmektedir. Set halinde olan bakım ürünleri şampuan, krem ve serum, sprey şeklinde de satışa sunulur. Daha düzenli ve hızlı sonuç almak için bu saç dökülme karşıtı setler tercih edilebilir. Saç tipinize hızlı etki edecek ürünler arasından sizde uygun olanı seçebilirsiniz. Saç dökülmelerine karşı kullanılan şampuan, serum yada spreyler saç dökülmenizi engellemekle kalmayacak, aynı zamanda saça doğal dengesini de sağlayarak saçlarınızın daha canlı ve dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Saç dökülmesine karşı spreyler ve serumlar direk saç köklerine direk nüfuz ettikleri için saç dökülmelerine karşı oldukça etkilidir. Uygulama esnasında saç köklerinize masaj yapmanız emilimini hızlandıracaktır. Aynı zamanda ölmemiş saç faliküllerini de güçlendirerek saç tellerini kalınlaştırır.